Trochę o nas

BASTIK” Sp. z o.o. powstała w 1989 r. Właścicielami spółki są: Kazimierz Trawiński, Szymon Trawiński oraz Bernadetta Trawińska. Początkowo przedmiotem działalności był handel hurtowy bydłem rzeźnym i opasowym oraz eksport do Turcji, Włoch, Egiptu, Libanu, Chorwacji.

W maju 1995 zakupiono po byłych PZZ magazyny zbożowe przy ul. Prostej 2. Przeprowadzono modernizację obiektu, w wyniku czego Spółka rozszerzyła działalność o handel hurtowy zbożem, produkcją i pakowaniem kaszy jęczmiennej i ryżu. Dodatkowo eksportowano także mięso głównie do Niemiec.

W 2001 Spółka zakupiła nieruchomość przy ul. Boreckiej 54. Zmodernizowano magazyny i prowadzono skup rzepaku dla ZT Kruszwica.

W 2006 wybudowano halę produkcyjno-magazynową i zakupiono linię technologiczną do tłoczenia surowego oleju rzepakowego. Rozpoczęto produkcję oleju oraz sprzedaż makuchu rzepakowego, stanowiącego doskonały wysokobiałkowy składnik do produkcji pasz. Rozbudowano linię technologiczną i zwiększono produkcję oraz zbudowano zbiornik na rzepak o pojemności 10 tys. ton.
 

           Obecnie wdrażany jest innowacyjny projekt oczyszczania surowego oleju rzepakowego.
 

Copyright 2016 by www.jartech.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.